5 W 1

ZASTOSOWANIE

Stoły do gry w Teqball to wielofunkcyjny i uniwersalny komponent sportowy, przeznaczony zarówno dla profesjonalnych sportowców, jak i amatorów, którzy chcą podnosić swoje umiejętności techniczne. Sprzęt świetnie wpasowuje się w miejski krajobraz. Stoły z powodzeniem mogą być użytkowane przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. Są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dostępne są dwie wersje stołu w zależności od potrzeb nabywców. Na stołach można grać w kilka autorskich dyscyplin i zabaw oraz tworzyć własne zasady.

TEQBALL

Teqball oferuje dowolność w doborze piłki, jednak preferowanym rozmiarem jest „5”. Co więcej, zawodnicy mogą sami tworzyć reguły gry według własnego uznania. Oficjalne zasady są jednak bardzo proste:
  • nie dotykając piłki więcej niż 3 razy, należy zwrócić ją na połowę przeciwnika

  • wejście w kontakt fizyczny ze stołem lub jego elementem są sprzeczne z zasadami

  • każde z 3 odbić powinno być wykonane inną częścią ciała

  • piłka może być zwrócona na połowę przeciwnika przy użyciu tej samej części ciała nie więcej niż 2 razy

  • Mecz wygrywa zawodnik/zespół, który jako pierwszy zwycięży dwa sety. Każdy set gra się do 20 punktów.

Przepisy gry sprawiają, że Teqball jest doskonałym uzupełnieniem treningu dla profesjonalnych piłkarzy. W grze może wziąć udział od 2 do 4 graczy, lub więcej, jeżeli uczestnicy zechcą grać w liczniejszym gronie.

QATCH

W tej grze zawodnicy stoją po obu stronach stołu i rzucają do siebie piłkę w intensywnym tempie. Odrzucenie piłki musi zostać wykonane z miejsca, gdzie została złapana. Piłka musi odbić się po stronie przeciwnika, który ma 3 sekundy na jej odrzucenie. Qatch jest bardzo prostą formą rozgrywki. Do zdobycia seta potrzeba 12 punktów, a zwycięzcą w meczu jest zawodnik, który jako pierwszy wygra 2 sety. Wielu personalnych trenerów już testowało tę grę i wyniki są fascynujące, ponieważ w Qatch gracze używają całego układu mięśniowego.Ponadto, wiele zespołów piłki ręcznej i koszykówki potwierdziło zastosowanie tej gry w systemie szkolenia zawodników młodzieżowych. W Qatch z powodzeniem mogą grać seniorzy. Limit wieku jest nieograniczony, a dyscyplina doskonale sprawdza się w warunkach domowych. To gra przeznaczona dla całej rodziny!

TEQVOLLEY

Do tej gry potrzebnych jest 4 graczy, ustawionych po obu stronach stołu. Ich zadaniem jest przebicie piłki na połowę przeciwnika przy użyciu rąk. Podobnie jak w Teqball zawodnicy mogą dotknąć piłkę maksymalnie 3 razy, ale dopuszcza się zagranie jej raz, bądź 2 razy.

Po ostatnim uderzeniu piłka musi odbić się od stołu po stronie przeciwników. Jeżeli piłka odbije się od krawędzi stołu, gra musi zostać powtórzona. Skakanie do piłki jest dozwolone tylko za linią serwisową. Set kończy się po zdobyciu 12 punktów. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza wygra 2 sety. Limit wieku jest nieograniczony. Gra może posłużyć jako intensywny trening, lub forma relaksu.

TEQPONG I TEQIS

Aby zagrać w Teqpong niezbędny będzie zestaw do tenisa stołowego. Istotnym elementem rozgrywki jest zasada mówiąca o zakazie dotykania blatu lub innego elementu stołu podczas gry. Pozostałe zasady są identyczne jak w Qatch: 12 punktów składa się na jeden set, a mecz wygrywa się po wygraniu 2 setów. Ta gra to idealna forma rozrywki. Co więcej, Teqpong to doskonały sposób na rozwój koncentracji i panowania nad piłką, ponieważ innowacyjny kształt stołu powoduje, że piłka odbija się w sposób niekonwencjonalny.

W Teqis wymagany będzie zestaw do tenisa plażowego. Identycznie jak w Teqpong niedozwolone jest dotykanie blatu lub innego elementu stołu podczas gry. Gra się do dwóch wygranych setów, gdzie jeden set to 12 punktów. Ten sport to idealna zabawa i sposób spędzania wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Świetnie wkomponowuje się w krajobraz plaż i terenów położonych nad wodą, jest pomocny w doskonaleniu zręczności i zwinności.

ZOBACZ

Close Menu