Ekstraklasa jest TEQ. Stoły do gry trafiły do wszystkich klubów

PKO BP Ekstraklasa razem z Polskim Związkiem Teqball zrealizowali wyjątkowy projekt, którego efektem była implementacja stołów Teq do wszystkich klubów najwyższego szczebla rozgrywkowego w sezonie 2021/2022. 

W ramach współpracy każdy klub otrzymał personalizowany stół do gry w teqball. Dzięki temu, polskie kluby zrównały się poziomem posiadanego sprzętu z takimi gigantami jak: Real Madryt, Paris Saint-Germain czy Manchester City. Miejmy nadzieję, że wkrótce przełoży się to także na poziom gry naszych drużyn. Stoły Teq, to renomowany na całym świecie sprzęt do treningu piłkarskiego z którego korzystają już tysiące graczy na całym świecie. Teqball to jeden ze sportów, który można uprawiać na stole, oparty na klasycznej piłce nożnej. Przypomina nieco popularną siatkonogę, jednak polem gry jest stół. Teqball uczy koncentracji i techniki – podstawowych cech profesjonalnego piłkarza.

„To wspaniała wiadomość, że od teraz każdy klub polskiej Ekstraklasy będzie miał swój stół Teq. Dla niektórych będzie to jeszcze jeden egzemplarz, ponieważ już wcześniej zdecydowały się zainwestować w ten sprzęt. Tym razem jednak, do zespołów trafił wyjątkowy, personalizowany komponent Teq One, który jest ikoną tego sportu. Piłkarze z pewnością będą mieli z niego dużo radości” – powiedział prezes Polskiego Związku Teqball, Michał Listkiewicz.

W planach, oprócz samego treningu, jest wprowadzenie rozgrywek między klubami, które posiadają stół. Idąc wzorem e-sportu można by zorganizować ligę dla klubów i kibiców. Do gry w teqball wystarczy dwóch graczy, stół i piłka. Nie jest to więc zbyt wymagające do zorganizowania, a może być szczególnie interesujące. Polska Ekstraklasa mogłaby stać się pierwszą na świecie profesjonalną ligą teqballu. To z pewnością świetny ruch marketingowy, ponieważ w sieci teqball obserwuje prawie 3 miliony osób, a ambasadorzy tacy jak: Ronaldinho, Carles Puyol czy Luis Figo gwarantują atencje wszystkich ludzi sportu, nie tylko tych związanych z futbolem. 

Udostępnij:

Popularne produkty

Inne teksty

Rozpoczęcie Gry w Teqball

Zasady gry w Teqball – Kompletny Przewodnik

Adrian Duszak Zdobywa Złoty Medal na Mistrzostwach Świata Teqball 2023

Które województwo jest najbardziej Teq? Sprawdź oficjalny ranking

Centrum Sportu w Błoniu oficjalnym ośrodkiem przygotowawczym Polskiego Związku Teqball

Bestsellers:

Koszyk 0

OSTATNIO OGLĄDANE 0