FITEQ

FITEQ

Międzynarodowa Federacja Teqball – FITEQ (Federation Internationale de Teqball), zrzesza i asystuje zawodowym sportowcom i amatorom na całym świecie.

Teqball jest już obecny w ponad 42 krajach, a ze stołów korzystają kluby i piłkarze na całym świecie. FITEQ oraz organizacja Peace and Sport podpisały memorandum o porozumieniu w działaniach promujących Teqball jako narzędzia rozwoju społecznego i równości w krajach rozwijających się. Owocem ich współpracy było powołanie drużyny syryjskich uchodźców z obozu w Zaatari (Jordania), którzy wzięli udział w drugich mistrzostwach świata Teqball.

Krokiem milowym w rozwoju dyscypliny była zgoda 45-osobowej Olimpijskiej Rady Azji na włączenie Teqball do swoich oficjalnych sportów, tym samym torując drogę do występu na Igrzyskach Azjatyckich w 2022 roku.

TWÓRCY

  • Gabor Borsanyi
Gabor to główny motor napędowy całego zespołu Teq. Jest zapalonym sportowcem, byłym profesjonalnym piłkarzem, który zawiesił buty na kołku w młodym wieku. Teqball to jego dziecko i pasja, którą chce zarażać innych.
  • Viktor Huszar.
Viktor posiada ścisły umysł i tym samym wykorzystuje swoje umiejętności w zespole Teq. Jest on kochającym piłkę nożną informatykiem, który przekłada swoją inżynieryjną wiedzę na projekty związane z Teqball & Teqbox. Viktor jest prezesem klubu piłkarskiego na Uniwersytecie Technologiczno Ekonomicznym w Budapeszcie.
  • Gyorgy Gattyan.
Gyorgy to doświadczony, międzynarodowy biznesmen, który jest odpowiedzialny za strategię handlową Teq. Jest właścicielem Docler Holding, ale również założycielem i darczyńcą wielu fundacji charytatywnych.
Przejdź na oficjalną stronę FITEQ

ZOBACZ

Close Menu