Listkiewicz: Na miejscu PZPN zainteresowałbym się Teqballem

Mam nadzieję, że władze PZPN niebawem przekonają się do zjawiska jakim jest Teqball. Traktowałbym rywalizację przy zakrzywionym stole w taki sam sposób jak futsal czy piłkę plażową, ponieważ im więcej osób gra w piłkę nożną, tym lepiej dla całej dyscypliny - powiedział podczas Go Active Show 2018 były prezes PZPN Michał Listkiewicz.

Adam Łuczka: Piłka nożna doczekała się już wielu wersji. Teraz obserwujemy Teqball, czyli połączenie piłki nożnej oraz ping-ponga. Co myśli pan o tej dyscyplinie?

Michał Listkiewicz: Moim zdaniem jest to bardzo perspektywiczna odmiana piłki nożnej, która przy okazji niesamowicie pomaga w treningu, gdyż kładzie się w niej nacisk na wyszkolenie techniczne. Wiadomo, że technika w piłce jest podstawą, a na stole do Teqballa można wyćwiczyć ją perfekcyjnie, co zresztą pokazywali m.in. bracia Koemanowie czy Ronaldinho. Przede wszystkim jest to jednak świetna zabawa i można urozmaicić ją o elementy piłki ręcznej, siatkówki a nawet tenisa!

Czy gdyby nadal sprawował pan funkcję prezesa PZPN, to czy zainteresowałby się taką dyscypliną jak Teqball w formie patronatu lub ewentualnego finansowania?

Oczywiście, że tak i mam nadzieję, że władze związku niebawem się do niego przekonają. Traktowałbym rywalizację przy zakrzywionym stole w taki sam sposób jak futsal czy piłkę plażową, ponieważ im więcej osób gra w piłkę nożną, tym lepiej dla całej dyscypliny.

Zwrócił pan uwagę na to, że Teqball to sport dla każdego… Czy w takim razie istnieje szansa, że niebawem zobaczymy prezesa Michała Listkiewicza w akcji?

Myślę, że najprędzej w roli sędziego, ponieważ jego podstawowa odmiana wymaga świetnej techniki i siły, ponieważ mimo małej przestrzeni cały czas jest się w ruchu.

Adam Łuczka, Polsat Sport

Udostępnij:

Popularne produkty

Inne teksty

Rozpoczęcie Gry w Teqball

Zasady gry w Teqball – Kompletny Przewodnik

Adrian Duszak Zdobywa Złoty Medal na Mistrzostwach Świata Teqball 2023

Które województwo jest najbardziej Teq? Sprawdź oficjalny ranking

Ekstraklasa jest TEQ. Stoły do gry trafiły do wszystkich klubów

Bestsellers:

Koszyk 0

OSTATNIO OGLĄDANE 0