W POLSCE

W POLSCE

Wierzymy, że czasami mniej znaczy więcej. Stawiamy na proste rozwiązania. Idea zakrzywionego stołu pozwoliła nam stworzyć sport, który można praktykować zawsze i wszędzie, w środku i na zewnątrz, bez względu na warunki atmosferyczne, wiek czy płeć.

Twórcy są często marzycielami a my marzymy o przyszłości w której Teqball będzie sportem olimpijskim.

Na terenie Polski działamy od czerwca 2017 roku. Firma Teqball Poland Sp. z o.o. odpowiedzialna jest za promocję dyscypliny i dystrybucję stołów. Na naszym koncie jest już organizacja pierwszych Mistrzostw Polski oraz licznych turniejów otwartych, a także udział w konferencjach, spotkaniach i imprezach sportowych. Prezesem honorowym polskiego Teqball’a jest Michał Listkiewicz, z kolei rolę ambasadora pełni Andrzej Strejlau.

w Polsce 3

W 2017 roku odbyły się pierwsze mistrzostwa świata Teqball w Budapeszcie. W turnieju wzięło udział 20 reprezentacji z całego świata, w tym Polska. Biało-Czerwoni osiągnęli ćwierćfinał w grzej pojedynczej oraz awansowali do 1/8 finału w rozgrywce deblowej. Rok później rozegrano drugie mistrzostwa świata w Reims, gdzie Polak wywalczył brąz w singlu. W grze podwójnej powtórzyliśmy wynik sprzed roku.

w Polsce 2

Teqball zyskuje na popularności, o sporcie mówiono i pisano w radiu, telewizji i prasie. Materiały ukazały się między innymi w: Gazecie Wyborczej, Super Expressie i Przeglądzie Sportowym, w Radiach: Fama, Czwórka, TOK FM, Kampus, Weszło FM, w programach telewizyjnych Cafe Futbol, Polsat Sport News i wiadomościach sportowych TVP.

ZOBACZ

Close Menu