News

14 lipca 2022
Teqball Poland

Centrum Sportu w Błoniu oficjalnym ośrodkiem przygotowawczym Polskiego Związku Teqball

Centrum Sportu w Błoniu i Polski Związek Teqball podpisały porozumienie w ramach którego Błonie stały się ośrodkiem przygotowawczym dla reprezentacji Polski w tym młodym sporcie.
Image

Teqball to ważna dyscyplina na sportowej mapie Błonia. W tym mazowieckim mieście istnieje bowiem zewnętrzna, w pełni wyposażona strefa do gry z aż trzema stołami. Dodatkowe dwa stoły znajdują się na hali sportowej, a dostęp do nich w pierwszej kolejności ma reprezentacja Polski w grze na zakrzywionym stole. To właśnie tam kilka razy w tygodniu spotykają się najlepsi gracze w naszym kraju, żeby przygotowywać się do kolejnych zawodów. Warunki, które mają na obiekcie w Błoniu są prawie najlepsze na całym Mazowszu. Nowoczesny obiekt ma basen z atrakcjami, strefę saun i fitnessu, kącik gastronomiczny, strzelnice i bilard. Można więc spędzić tam cały dzień. 

W wyniku porozumienia Błonie staną się ośrodkiem przygotowawczym dla reprezentacji Polski w Teqball

„Bardzo się cieszę, że to właśnie Błonie stały się naszą bazą. Zawodnicy mają tutaj idealne warunki do treningu. Mogą w spokoju przygotowywać się do zawodów. Jestem także pod wrażeniem teqballowej infrastruktury, którą można tutaj spotkać. W Błoniu każdy fan teqballu może czuć się jak w domu” – powiedział Michał Listkiewicz, prezes Polskiego Związku Teqball.

W Błoniu organizowane są także zawody oraz szkolenia dla sędziów i trenerów. W auli szkoli się arbitrów, podczas gdy w tym samym czasie na hali rozgrywane są mecze. Każdy kurs składa się z zajęć praktycznych i teoretycznych pod okiem profesjonalnych animatorów. To z pewnością duża satysfakcja, kiedy na twoim obiekcie trenują medaliści mistrzostw świata. Odbywają się tam także turnieje w Teqvoly, a więc odmianę siatkówki na stole Teq. Poza tym można grać w jeszcze trzy inne Teq sporty i pięć Para Teq sportów. Możliwości jest więc bardzo dużo i z można spodziewać się, że frekwencja będzie tylko rosła.